Ήττα στο ξεκίνημα για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες αντιμετώπισαν την ομάδα του ΕΟ Σταυρούπολης. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 22 Οκτωβρίου 2017 στις 18:00 στο ΕΑΚ Θεσσαλονίκης (Σταυρούπολη).

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες αντιμετώπισαν εντός έδρας την ομάδα της ΕΑ Λαρίσης. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2017 στις 18:00 στο Δημοτικό Γυμναστήριο Λαγυνών.

Χρόνια Πολλά Κική

Information
Σαβ 2 Δεκ 2017 - 22:32

Μετά το τέλος του αγώνα ΑΣΚ Λαγκαδά-Ασκληπιός Τρικάλων τα κορίτσια έκαναν έκπληξη στην Κική Μίχου με μία τούρτα για τα γενέθλιά της τα οποία είχε στις 1 Δεκεμβρίου.

Εκτός έδρας ήττα με 3-2 σετ για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες ήρθαν αντιμέτωπες με την ομάδα του ΓΣ Νίκαιας Λάρισας. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 11 Νοεμβρίου 2017 στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο "Ι. Πατάκης" στη Νίκαια Λάρισας.

Με το δεξί ξεκίνησε τον Β' Γύρο ο ΑΣΚ Λαγκαδά ο οποίος αντιμετώπισε εντός έδρας τον ΕΟ Σταυρούπολης. Πέτυχε μια σπουδαία νίκη με 3-1 σετ απέναντι σε μια πολύ δυνατή ομάδα η οποία είναι δεύτερη (2η) στην βαθμολογία.

Πρώτη εντός έδρας νίκη με 3-2 σετ για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι απέναντι στην ομάδα του ΑΣ Γιάννενα. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017 στις 18:00 στο Δημοτικό Γυμναστήριο Λαγυνών.

Εκτός έδρας ήττα με 3-0 σετ για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες αντιμετώπισαν την ομαδα της ΕΑ Λαρίσης. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017 στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας.

Ήττα εκτός έδρας με 3-0 σετ για τις Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες αντιμετώπισαν την ομάδα του ΠΑΟΚ. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή 26 Νοεμβρίου 2017 στις 17:30 στο Εθνικό Γυμναστήριο Μίκρας.

Με το δεξί ξεκίνησαν το 2018 οι Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά οι οποίες κέρδισαν με 3-0 σετ εντός έδρας την ομαδα της Νίκαιας Λάρισας. Παρά τους τραυματισμούς που ταλαιπωρούν αρκετές αθλήτριες η ομάδα του Λαγκαδά στη σύνθεσή της και με κορίτσια από τις Παγκορασίδες κέρδισε την ομάδα της Λάρισας και συνεχίζει την προσπάθειά της για να ανέβει βαθμολογικά.

Νέα νίκη εντός έδρας με 3-0 σετ για τον ΑΣΚ Λαγκαδά ο οποίος αντιμετώπισε τον Ασκληπιό Τρικάλων. Ο αγώνας έγινε το Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 στις 18:00 στο Δημοτικό Γυμναστήριο Λαγυνών.

Παρά τους τραυματισμούς τα κορίτσια πάλεψαν και κέρδισαν εύκολα την αντίπαλη ομάδα, πράγμα το οποίο δείχνουν και τα σετ.

Τα σετ : 25-16, 25-14, 25-15.

Παρακάτω βλέπετε φωτογραφίες από τον αγώνα :

Free Joomla Lightbox Gallery

Πολύ καλή εμφάνιση έκαναν οι Γυναίκες του ΑΣΚ Λαγκαδά καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια, αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας την ομάδα του ΑΣ Γιάννενα. Παρά τις ελλείψεις και τις ιώσεις των αθλητριών πάλεψαν για τη νίκη μέχρι τέλους όπως φαίνεται και από τα σετ. Στο τέλος όμως λύγισαν χάνοντας με 3-2 σετ.